Na pewno pierwsza wizyta będzie bardzo stresująca, bo człowiek nie wie, czego ma się spodziewać. To nie boli i nasz psycholog na pewno nie będzie nas gryzł. To taka sama osoba jak my, która również ma problemy, ale różnica polega na tym, że ta osoba wie jak sobie z tym wszystkim radzić. My nie wiemy, a jeśli jeszcze szukamy porad w Internecie to źle się to może dla nas zakończyć. Obcy ludzie nie powinni doradzać nam, co mamy robić, ale my lubimy zwierzać się właśnie przez Internet, bo to jest anonimowe. Nikt nie będzie nam wtedy wytykał tego osobiście i czujemy się przez to o wiele lepiej.

Przed wizytą trzeba się dobrze do tego przygotować. Musimy zastanowić się nad naszym życiem. Musimy wiedzieć, z czym tak naprawdę zgłaszamy się do psychologa. Wszystkie problemy na raz nie powinny być poruszane, bo przecież nie będziemy mieć na to wszystko skutecznego rozwiązania. Najczęściej psycholog szuka źródła naszych problemów. Jeśli się czegoś boimy, nie jesteśmy w stanie współgrać z innymi ludźmi to najczęściej cofamy się do dzieciństwa. Trzeba sprawdzić, jakie mieliśmy relacje z rodzicami i jak to wszystko się tam układało. Nam się wydaje, że te nasze dzisiejsze problemy nie mają nic wspólnego z tym, co było dawniej, ale to za nami idzie cały czas. Gdyby nasi rodzice zapisali nas dawno temu na terapię to może dzisiaj bylibyśmy innymi ludźmi? Strach często paraliżuje nas bardzo mocno i nie jesteśmy w stanie osiągnąć niczego w dorosłym życiu. Nie pozwólmy na to i walczmy z tym wszelakimi dostępnymi sposobami.

Największym zagrożeniem dzisiejszego człowieka jest stres. To on zabija o wiele więcej osób niż ginie w wypadkach samochodowych czy w wyniku zatrucia alkoholem czy narkotykami. Stres towarzyszy nam od młodych lat i nie wszyscy potrafimy sobie z nim skutecznie radzić. Efektem, czego są problemy z rodzicami, ale później przekłada się to na problemy z partnerami. Walka z tym wszystkim jest bardzo trudna, ale nie ma dzisiaj rzeczy niemożliwych. Najważniejsze to po prostu chcieć wprowadzić zmiany.